Trasa 6 (7 dni, ok. 188 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 9 Mm - Skradin i marina ACI o tej samej nazwie. Jedno z najstarszych miast Chorwackich osadzone u ujścia rzeki Krka. Stare miasto jest zbudowane z kamienia. Będąc tutaj koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Krka i jego piękne wodospady. Do wyboru liczne plaże i te położone nad zatoką i te w dolinie rzeki.

Dzień 3: 32 Mm Wyspa Kornat i zatoka Opat. Kolejne bardzo ciche miejsce w Parku Narodowym, które pozwala na relaks i kontemplacje piękna przyrody tym razem bez koloru zielonego.

Dzień 4: 20 Mm - Wyspa Dugi Otok i port Sali. Największe Miasto na wyspie, port bardzo dobrze osłonięty przed wszystkimi wiatrami i falami. Od ponad 700 lat rośnie tutaj las oliwny o bardzo ciekawym kształcie. Jak wiele miejsc w Chorwacji tak i ta miejscowość sąsiaduje Parkiem Narodowym, to idealne miejsce na długie spacery.

Dzień 5: 77 Mm) - Wyspa Hvar i port o tej samej nazwie. Wyspa miejscowość i port noszą tą samą nazwę więc nie sposób zapomnieć. Ponoć jedna z najpiękniejszych wysp na świecie a na pewno w Chorwacji. Warto spróbować tutaj domowego wina, które ponoć jest lepsze niż w najbardziej wyszukanych restauracjach.

Dzień 6: 30 Mm - Rogoznica i marina Frapa. Spokojne miejsce znajdujące się na półwyspie, dawnej wysepce, która została połączona z lądem sztucznym nasypem. Większość terenów jest pokryta lasem, a w miasteczku królują kamienne budynki, Warto pójść na spacer do słonego jeziorka zwanego Smoczym Okiem, otoczone klifami, powstało wskutek zawalenia się jaskini.

Dzień 7: 20 Mm - Szybenik

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

Trasa 5 (7 dni, ok. 132 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 20 Mm - Rogoznica i marina Frapa. Spokojne miejsce znajdujące się na półwyspie, dawnej wysepce, która została połączona z lądem sztucznym nasypem. Większość terenów jest pokryta lasem, a w miasteczku królują kamienne budynki, Warto pójść na spacer do słonego jeziorka zwanego Smoczym Okiem, otoczone klifami, powstało wskutek zawalenia się jaskini.

Dzień 3: 32 Mm - Wyspa Vis i marina o tej samej nazwie. W mieście koniecznie trzeba zobaczyć pozostałości antycznej Issy czyli termy, amfiteatr. Jest to największa miejscowość na wyspie. Nie ma tutaj zbiorników wodnych ani rzek, woda pochodzi ze źródeł z okolic miejscowości. Na wzniesieniu znajduje się najstarszy w Dalmacji klasztor – twierdza św. Mikołaja. W porcie znajduje się twierdza Kaštel, pozostała z czasów Wenecjan. Uwaga, co ciekawe, drugą część Mamma Mia nagrywano w Chorwacji właśnie na tej wyspie.

Dzień 4: 15 Mm - Wyspa St. Klement i marina Palmižana . Uznana za jedno za najpiękniejszych miejsc morza Adriatyckiego. Nietypowe dla tego miejsca jest to że ponad 100 lat temu sprowadzono na nią wiele egzotycznych gatunków roślin, które rosną tam do tej pory.

Dzień 5: 15 Mm - Wyspa Brač i marina ACI Milna. Spokojne miasteczko gdzie czas płynie wolniej. Nie ma tu hucznych dyskotek ani imprez tylko małe lokalne restauracyjki. W okolicy można znaleźć piaszczyste plaże, jednak fani plaż żwirowych również znajdą coś dla siebie.

Dzień 6: 34 Mm - Primošten i marina Kremik. Jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

Dzień 7: 16 Mm - Szybenik

 

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

Trasa 4 (7 dni, ok. 121 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 45 Mm - Dugi Otok i zatoka Telašćica . Jedna z największych zatok Morza Adriatyckiego, ma aż 10 km. Na wyspie znaleziono pozostałości z epoki paleolitu co świadczy tylko o tym, że od dawna jest zamieszkała. Podzielona jakby na dwa światy, północno-wschodnia część bez roślinności natomiast na południowo-zachodniej części znajduje się gęsty las. 10 minut spacerem od zatoki znajduje się słone jezioro, które zmienia poziom wody w zależności od poziomu morza. Główną atrakcją wyspy która znajduje się od strony morza są 166 metrowe klify, Warto zobaczyć je z góry jak i z morza.

Dzień 3: 15 Mm - Wyspa Piškera i marina Aci Piškera. Wapienna pozbawiona praktycznie roślinności. Marina położona między dwoma wyspami, a jedna z nich jest druga co do wielkości w Parku Narodowym. Jest to centrum rybackiego życia na Kornatach

Dzień 4: 18 Mm - Wyspa Murter i ACI marina Jezera. Miejscowość jak i cała wyspa, cicha i spokojna, z dala ot turystycznego tłumu. Piękne widoki, ustronne plaże i wiele miejsc do spacerów. Nazwa wzięła się od wielkich rozlewisk jakie tu powstają jesienią i zimą.

Dzień 5: 19 Mm - Primošten i marina Kremik. Jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

Dzień 6: 14 Mm - Wyspa Zlarin i marina o tej samej nazwie. Złoto, zielono, koralowa wyspa, porośnięta lasem sosnowym znana z fabryki korali, ponoć jako jedyne na świecie mają takie kolory. Na wyspie jest zakaz poruszania się samochodami więc to idealne miejsce dla tych co szukają spokoju. Do najważniejszych zabytków wyspy należy Kościół Matki Boskiej, w którym znajduje się Pravilnik – najstarszy spisany kodeks zasad spisany w dialekcie mieszkańców wyspy.

Dzień 7: 10 Mm - Szybenik

 

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

Trasa 3 Wyspy i "Niewyspy" (7 dni, ok. 146 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 16 Mm - Primošten i marina Kremik. jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

Dzień 3: 19 Mm - Wyspa Krknjaš Veli i kotwicowisko Błękitna Laguna. Tego nie da się opisać, trzeba zobaczyć. Mówią że laguna ma wygląd karaibski.

Dzień 4: 29 Mm - Wyspa Vis i port Komiža. Miejscowość o tej samej nazwie co port jest położona na brzegu zatoki. Jest to druga co do wielkości miejscowość na wyspie. Nie ma tutaj zbiorników wodnych ani rzek, woda pochodzi ze źródeł z okolic miejscowości. Na wzniesieniu znajduje się najstarszy w Dalmacji klasztor – twierdza św. Mikołaja. W porcie znajduje się twierdza Kaštel, pozostała z czasów Wenecjan. Uwaga, co ciekawe, drugą część Mamma Mia nagrywano w Chorwacji właśnie na tej wyspie.

Dzień 5: 29 Mm - Wyspa St. Klement i marina Palmižana . Uznana za jedno za najpiękniejszych miejsc morza Adriatyckiego. Nietypowe dla tego miejsca jest to że ponad 100 lat temu sprowadzono na nią wiele egzotycznych gatunków roślin, które rosną tam do tej pory.

Dzień 6: 16 Mm - Wyspa Šolta i port Maslinica. Jest to słynna osada rybacka gdzie można dostać świeże ryby i owoce morza. Jest to idealne miejsce do nurkowania jak i połowu ryb.

Dzień 7: 37 Mm - Szybenik

 

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

Trasa 2 Południowa (7 dni, ok. 94 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 6 Mm - Vodice i marina o tej samej nazwie. Miejsce to zdobywca tytułu „Kwiat Turystyczny”. Znajdziemy tutaj piaszczystą plażę „Błękitną”, a poza tym wiele zabytków architektury.  Niektóre z nich to: Kościół Matki Boskiej Karmelitańskiej na wzgórzu Okit, wieża Čorić, kościół Św. Krzyża, kościół parafialny Św. Krzyża z dzwonnicą i kościół Św. Proroka Eliasza.

Dzień 3: 19 Mm - Rogoznica i marina Frapa. Spokojne miejsce znajdujące się na półwyspie, dawnej wysepce, która została połączona z lądem sztucznym nasypem. Większość terenów jest pokryta lasem, a w miasteczku królują kamienne budynki, Warto pójść na spacer do słonego jeziorka zwanego Smoczym Okiem, otoczone klifami, powstało wskutek zawalenia się jaskini.

Dzień 4: 17 Mm - Wyspa Krknjaš Veli i kotwicowisko Błękitna Laguna. Tego nie da się opisać, trzeba zobaczyć. Mówią że laguna ma wygląd karaibski

Dzień 5: 7 Mm - Trogir i ACI Marina Trogir. Z tym miastem kojarzy się głównie jego piękna starówka, która wpisana jest na listę UNESCO. Stare miasto oddzielone jest kanałem od wyspy Ciovo. Wzdłuż kanału mamy piękną promenadę na końcu której mamy piękną obronną budowlę. Ważnym elementem Trogiru jest jego Targ który od lat wygląda tak samo, można tu kupić, oliwę, miód i lokalne owoce

Dzień 6: 31 Mm - Primošten i marina Kremik. Jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

Dzień 7: 14 Mm - Szybenik

 

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

Trasa 1 Północna (7 dni, ok. 121 Mm) <<- kliknij aby zobaczyć mapę

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

Dzień 2: 15 Mm - Wyspa Kaprije i marina o tej samej nazwie. Na wyspie nie ma samochodów, za to nie brakuje oliwy z oliwek i wina. Dla zwolenników nurkowania szczególnie interesujące miejsce, znajduje się tu nieopodal wrak okrętu wojennego Francesca de Rimini z 1944 roku. Na tej wyspie czas jakby się zatrzymał, a żeby zobaczyć ją w całości najlepiej udać się na wzniesienie Vielka Glavica. Po drodze warto odwiedzić kościół św. Piotra i nietypowy cmentarz.

Dzień 3: 19 Mm - Wyspa Piškera i marina Aci Piškera. Wapienna pozbawiona praktycznie roślinności. Marina położona między dwoma wyspami, a jedna z nich jest druga co do wielkości w Parku Narodowym. Jest to centrum rybackiego życia na Kornatach

Dzień 4: 15 Mm - Dugi Otok i zatoka Telašćica . Jedna z największych zatok Morza Adriatyckiego, ma aż 10 km. Na wyspie znaleziono pozostałości z epoki paleolitu co świadczy tylko o tym, że od dawna jest zamieszkała. Podzielona jakby na dwa światy, Północno-wschodnia część bez roślinności natomiast na południowo-zachodniej części znajduje się gęsty las. 10 minut spacerem od zatoki znajduje się słone jezioro, które zmienia poziom wody w zależności od poziomu morza. Główną atrakcją wyspy która znajduje się od strony morza są 166 metrowe klify, Warto zobaczyć je z góry jak i z morza.

Dzień 5: 16 Mm - Wyspa Iž i marina w miejscowości Veli Iž. Miejsce to słynie z garncarstwa więc obowiązkową pamiątką jest gliniane naczynie. Warty odwiedzenia jest kościółek Św Piotra i Pawła jak i pałac w stylu romańskim. Dla urozmaicenia sobie wypoczynku, można wypożyczyć rower gdyż wyspa jest bardzo dobrze przygotowana i posiada liczne trasy rowerowe.

Dzień 6: 13 Mm - Wyspa Ugljan i marina Sutomišćica. „Wyspa Zielona” porośnięta lasami, znajdziecie tu figi i oliwki. Drzewek oliwny jest tu ponad 200 000 a tradycja pielęgnowania i uprawy jest przekazywana z pokolenia na pokolenie od 2000 lat. Będąc na wyspie warto odwiedzić miejscowość Preko i twierdzę św. Mihovila. W zachodniej części Preko znajduje się piaszczysta plaża. Wyspa idealna dla fanów jazdy na rowerze jak również fanów kajakarstwa.

Dzień 7: 43 Mm - Szybenik

 

Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.

WROĆ DO BLOGA

logo foresail
Szybenik to świetne miejsce na początek rejsu. W niewielkiej odległości od najpiękniejszych wysp w Chorwacji takich jak Dugi Otok, Brac czy Hwar.
14 grudnia 2019

Trasy rejsów turystycznych Dalmacja - Chorwacja

Dobrze zaplanowana trasa jest kluczem do sukcesu każdego rejsu. Lepiej zrobić to wcześniej oczywiście mając w zanadrzu plan B, C, D, itd. Warto skorzystać również z gotowych rozwiązań i ewentualnie dostosować je do swoich możliwości. Przedstawię Wam kilka propozycji tras w jakie zabieramy naszych gości. Możemy zabrać również Ciebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ForeSail d.o.o.

Stjepana Radića 41

22 000 Šibenik

NIP 21906450076

logo foresail

To się przyda

Co zabrać na rejs

Pogoda

Nurkowanie

Wędkarstwo

Na skróty