WROĆ DO BLOGA

logo foresail
27 stycznia 2021

Rejs z nurkowaniem w Chorwacji

My żeglarze, kochamy wodę. Podczas rejsów eksplorujemy świat nad wodą. To co pod lustrem nie jest mniej interesujące. Teraz masz możliwość z nami i Polską bazą nurkową Nautica poznać świat podwodny.

To co przygotowaliśmy dla Ciebie może być początkiem Twojej przygody z nurkowaniem lub jej kontynuacją.

Rejsy z nurkowaniem kierujemy do osób, które nie nurkowały jak i dla tych co znają już podwodny świat. Połączymy ze sobą te dwa sporty (żeglarstwo i nurkowanie), bo mają one ze sobą wiele wspólnego - wodę.

Nurkowanie i żeglarstwo mają ze sobą jedną bardzo ważną rzecz wspólną - wodę. Odkryj z nami to co nad wodą i to co pod wodą. Nurkuj z Polską bazą nurkową. Pływaj z Polskimi skipperami. Nie ważne czy to Twoje pierwsze kroki czy jesteś już zaawansowanym nurkiem. W ofercie znajdziesz coś dla siebie.

1 ) Jak to będzie wyglądało?

A więc prawie tak samo jak standardowy rejs turystyczny. Zaczynamy w sobotę i kończymy w sobotę tydzień później w tym samym miejscu. Do tej pory podczas rejsów codziennie spaliśmy gdzieś indziej. W tym wypadku wybierając rejs z nurkowaniem, przynajmniej 2 noce spędzimy na wyspie Vis. Dzięki temu będziecie mieli cały dzień na poznawanie świata podwodnego. 

2) Dla kogo rejsy z nurkowaniem?

Tego typu rejsy są dla każdego. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się nurkować na pewno nie będziesz się nudzić. Możesz wybrać się na wycieczkę razem z nurkami lub zwiedzać przepiękną Wyspę Vis. Propozycji jest wiele:

* samodzielne zwiedzanie wyspy

* rejs do blue cave i stiniva beach (8h)

* wędkowanie z zawodowcem (8h)

* wycieczka gastronomiczna po Bisevo (8h)

* wycieczka do Komiza (2h)

* wycieczka rowerowa (3h)

* degustacja jedzenia i wina (3h)

* wycieczka wojskowa (3h)

* leniuchowanie na jachcie lub plaży

Minimalny wiek dla przyszłych nurków to 10 lat.

 

3) Ile to kosztuje?

Cennik i terminy rejsów znajdziesz tutaj

Programy dla osób które nigdy nie nurkowały i tych które nie posiadają certyfikatów nurkowych.

Try Scuba (z brzegu) - wprowadzenie do nurkowania na płytkiej wodzie do maksymalnej głębokości 5m. W cenie: polskojęzyczny instruktor, kompletny sprzęt nurkowy, wprowadzenie teoretyczne, zajęcia praktyczne, podręcznik, dyplom. Czas trwania: 2-3h.

Cena: 50 EURO

Try Scuba (z łodzi) - wprowadzenie do nurkowania na płytkiej wodzie do maksymalnej głębokości 5m. W cenie: polskojęzyczny instruktor, wycieczka łodzią, kompletny sprzęt nurkowy, wprowadzenie teoretyczne, zajęcia praktyczne, podręcznik, dyplom. Czas trwania: 2-5h

Cena: 70 EURO

Basic Diver (Discovery Scuba Diving) (z brzegu) - wprowadzenie do nurkowania na płytkiej wodzie+ 1 nurkowanie do maksymalnej głębokości 12m. W cenie: polskojęzyczny instruktor, kompletny sprzęt nurkowy, wprowadzenie teoretyczne, zajęcia praktyczne, podręcznik, certyfikat. Czas trwania: 3-5h.

Cena: 90 EURO

Snorkel Diver (z łodzi) - wprowadzenie do pływania w pletwach z maską i rurką. W cenie: polskojęzyczny instruktor, sprzęt ABC , wprowadzenie teoretyczne, ćwiczenia ze sprzętem ABC, podręcznik, certyfikat. Czas trwania: 2-5h.

Cena: 25 EURO

Non Diver (z łodzi) - osoba nienurkująca (kąpiel, snorkeling). W cenie: wycieczka łodzią nurkową lub pontonem. Czas trwania: 2-5h.

Cena: 15 EURO

Nurkowanie rekreacyjne dla osób z certyfikatem nurkowym.

Nurkowanie rekreacyjne w rozumieniu tego cennika musi spełniać łącznie trzy warunki: być bezdekompresyjne, nie przekraczać głębokości 40 m i mieścić się w czasie 60 minut.

W cenie nurkowania: polskojęzyczny przewodnik, sprężone powietrze, butla (10l, 12l lub 15l), balast, transport na miejsce nurkowania, ciepłe i zimne napoje, przekąska.

Cena nie zawiera: wypożyczenia pozostałego sprzętu nurkowego. (cennik na samym dole strony).

1 nurkowanie z łodzi 50 EURO

1 nurkowanie z brzegu lub "check dive" 30 EURO

Scuba Skills Update/ Scuba Review - program dla certyfikowanych nurków, którzy posiadają krótki staż lub/i mieli na tyle długą przerwę w nurkowaniu, że potrzebują odświeżenia umiejętności pod okiem instruktora.Cena zawiera: zajęcia teoretyczne, praktyczną powtórkę podstawowych umiejętności nurkowych, materiały szkoleniowe. 50 EURO

2 nurkowania / jeden dzień nurkowy 80 EURO

4 nurkowania / dwa dni nurkowe 145 EURO

6 nurkowań / trzy dni nurkowe 190 EURO

8 nurkowań / cztery dni nurkowe 240 EURO

10 nurkowań / pięć dni nurkowych 270 EURO

Jeżeli interesują cię nurkowania przedłużone, techniczne, nocne, kursy lub specjalizacje, zapraszamy do kontaktu.

Cennik wypożyczenia sprzętu:

komplet sprzętu nurkowego (automat rekreacyjny, pianka, kamizelka/skrzydło, komputer nurkowy, latarka, maska, rurka, płetwy) 25 EURO

jeden element sprzętu nurkowego (automat, pianka, kamizelka/skrzydło, komputer nurkowy, zestaw: maska-rurka-płetwy) 9 EURO

latarka nurkowa 5 EURO

butla aluminiowa „stage” z uprzężą(5, 7l; 10l; 11,1l) 7 EURO

twinset 2x12l /butle sidemount 2x11,1l/butle CCR 2x3l 12 EURO

automat o czystości tlenowej 15 EURO

komplet automatów do zestawu twinset/komplet automatów do zestawu sidemount 25 EURO

skuter nurkowy 35 EURO

uprząż do zestawu twinset z płytą/uprząż do zestawu sidemount 15 EURO

Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości to chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Poniżej film Roberta Makłowicza. Odwiedził on bazę nurkową NAUTICA na Vis  i zadał kilka pytań. Może wy też szukacie na nie odpowiedzi?

 

Poniżej film autorów bloga "Paragon z podróży". Odwiedzili oni bazę nurkową NAUTICA na Hvar.

 

ForeSail d.o.o.

Stjepana Radića 41

22 000 Šibenik

NIP 21906450076

logo foresail

To się przyda

Co zabrać na rejs

Pogoda

Nurkowanie

Wędkarstwo

Na skróty